Z Polski do Zimbabwe ścieżkami Przodków

Księgarnia-kawiarnia Tarabuk w Pałacu Kultury zaprasza na spotkanie z:


Klarą Wojtkowską, skrzypaczką i autorką książki „Będziemy się za was modlić: z Polski do Zimbabwe ścieżkami Przodków”

Autorka będzie mówić, śpiewać i grać na mbirze, afrykańskim instrumencie, a spotkanie poprowadzi Tanna Jakubowicz-Mount z Kręgu Starszyzny Kobiet, terapeutka transpersonalna.

Wstęp wolny, ale konieczna potwierdzona rezerwacja: tarabuk@tarabuk.pl

Do nabycia będzie, poza polską, również angielska wersja książki ‚Wild Medicine: a Journey to Zimbabwe’ z laudacją dr Gabora Matea, także płyty z muzyką afrykańską w wykonaniu autorki.

================================================================

Wbrew własnej woli, autorka przeszła druzgocącą chorobę szamańską, która najpierw prowadzi do śmierci ego i przyziemnego życia, a potem do nowego życia w bliskości sacrum. Bóg jest wszędzie, we wszystkim i wszystkich i że Przodkowie nas kochają i nigdy nie opuszczają. Droga mistyczna nie jest drogą zabobonów lecz głębokiego sensu istoty życia – jest to droga inicjacji od ludzi, przyrody, Wielkiej Miłości, aż wreszcie znajdujemy się w domu.
Książka zainspirowana została chorobą szamańską, uzdrowieniem, i podróżami po Zimbabwe, Peru, i USA gdzie autorka rozmawiała i uczyła się od tamtejszych szamanów. W Zimbabwe uczyła się tradycyjnych ceremonii i rytuałów. Książka jest próbą opisania drogi mistycznej, która istnieje w rdzennych kulturach na całym świecie, jak i zachętą dla wszystkich chorych, aby potraktowali chorobę jako zaproszenie do transformacji. Autorka jest muzykiem i dużo czasu spędziła ucząc się tradycyjnych instrumentów i pieśni (mbiry) w Zimbabwe, jak i w USA i w Peru.
Część spotkania autorskiego to będzie ‚koncert’, w takim sensie, że między opowieściami będą wplecione pieśni i muzyka.
„Będziemy się za was modlić: z Polski do Zimbabwe ścieżkami Przodków” to książka wprowadzająca czytelnika na ścieżkę mistyczną – drogą snów,choroby szamańskiej, podróży z USA do Peru do Zimbabwe, opowieściami szamanów i uzdrowicieli, mitologii afrykańskiej i polskich bajek, językiem poezji. Jest to książka która ilustruje, że są różne drogi do Boga.

„Książka Klary jest porywającą opowieścią człowieka, który wbrew swej woli dotknął świętości. Zajmuję się szamanizmem naukowo od 10 lat i stąd wiem, że historia Klary wpisuje się w światowy fenomen obecny na wszystkich kontynentach, choć w Europie zapomniany. Rdzenne ludy syberyjskie, amerykańskie, australijskie i afrykańskie zapadają na chorobę szamańską, która wyniszcza ciało i odmienia psychikę, nieleczona często prowadzi do szaleństwa. W Europie takich ludzi kieruje się do szpitali psychiatrycznych, najstarsze kultury wiedzą, że jest to powołanie do służenia ludziom, do porzucenia strefy profanum i wejścia w sacrum. Klara – jako jedyna Polka – przeszła chorobę i inicjację szamańską w kulturze południowoafrykańskich Shona. Jej historia jest równie porywająca co powieść sensacyjna, zaś język brzmi jak poezja.”Będziemy się za was modlić…” jest lekturą dla osób szukających wżyciu głębi, a także dla tych, którzy chcą się oderwać od otaczającej ich rzeczywistości i przeżyć przygodę życia. Długo będę nosić w sercu jej opowieść.”
dr Agnieszka Podolecka, orientalistka i afrykanistka, autorka powieści „Za głosem sangomy” i „Żar Sahelu”

Księgarnia-kawiarnia Tarabuk Teatr Lalka w Pałacu Kultury i Nauki

pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa Śródmieście

wt.-piąt. 11:00 – 13:00

sob. 12:00 – 19:00

niedz. 11:00 – 14:00

Może Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *