20 kwietnia (środa) ~ Koło IFR zaprasza: Psychologiczna Akademia Firm Rodzinnych

20 kwietnia (środa) godz. 17:00

Zapraszamy na spotkanie z Jacem Jakubowskim  p.t.
Psychologiczna Akademia Firm Rodzinnych

Firma Rodzinna to twór niezwykle skomplikowany. Procesy rodzinne splatają się w nim z biznesem, czyli relacjami z pracownikami, klientami, dostawcami. Miłość, zaufanie, głębia relacji rodzinnych, ale też kryzysy, czy codzienne trudności w porozumieniu są elementem każdej rodziny. Przy działaniach biznesowych tworzą specyficzną kulturę organizacyjną, są rdzeniem siły i jednocześnie słabości wspólnych działań.

Grupa TROP od 7 lat zajmuje się firmami rodzinnymi budując metodologię wsparcia dla nich.   Pomagamy w rozwiązywaniu konfliktów, wspieramy proces sukcesji,  pomagamy w otwieraniu komunikacji. Często trzeba doprowadzić do głębszej współpracy między menedżerami spoza rodziny a właścicielami, wypracować specyficzne formy motywacji, poradzić sobie ze stresem  i napięciem.

Oczywiście nie bez znaczenia dla naszej decyzji zajęcia się tym obszarem jest fakt, że TROP jest typową firmą rodzinną. Znamy zarówno blaski jak i cienie tego typu przedsiębiorczości. Rozumiemy trudności w przekraczaniu schematu relacyjno-decyzyjnego w małżeństwie prowadzącym wspólne przedsiębiorstwo. Rozumiemy problemy związane z pracą z własnymi dziećmi, gdy trudno jest zarządzać, a nie wychowywać. Znamy kłopoty towarzyszące sukcesji. Mamy dowody i liczne przykłady, że te trudności da się przekroczyć. Wiemy też, że o takiej więzi i lojalności inne firmy mogą tylko marzyć.

Prowadzącym spotkanie będzie JACEK (JAC) JAKUBOWSKI, członek Zarządu IFR, Prezes Fundacji TROP. Jac poruszy temat współpracy opartej na empatii, a także przybliży zagadnienia związane z konfliktami i specyfiką ich rozwiązywania w firmie rodzinnej. Opowie również o korzyściach jakie przynosi budowanie kultury organizacyjnej opartej na wartościach.