17 marca (sobota) ~ Tarabajanie Opowieści z cukru, piernika i marcepana

17 marca (sobota) godz. 12:30

Spotkanie familijne dla rodziców i dzieci od lat 7 w ramach #Tarabajanie )
Mirella Gliwińska i Szymon Góralczyk
z grupy Karawana Opowieści
zapraszają do Tarabuka w Teatrze Lalka

Pamiętacie jeszcze swoje ulubione książki z dzieciństwa? Kiedy dorastamy, zapominamy o nich, ale nie do końca. Wystarczy, że w naszym otoczeniu pojawi się dziecko, a już sięgamy do ulubionych tytułów.

Bilety 15 zł dla dorosłych
10 zł dla dzieci i seniorów
prosimy o REZERWACJE BILETÓW na tarabuk@tarabuk.pl

Ten spektakl jest efektem takich właśnie przypomnień i odtworzeń. Złożyły się nań piosenki i wierszowane historie zapamiętane przez nas, naszych rodziców i dziadków, Każda z nich ma swój niepowtarzalny smak i aromat.
Opowiemy wam o srogim królu, któremu było na imię Michał i który ciągle kichał. O pewnym dzielnym wojaku – krasnoludku Okruszynce i jego fantastycznych przygodach. O królu Dardanelu, który stał się wielkim reformatorem! Takim, że gorszył się cały dwór i szambelana siedem cór, markiza, markiz i lokaje!
Zaśpiewamy i zagramy piosenki: o trzech dzielnych doboszach i o jednym z najmniejszych rycerzy świata – Rycerzu Zapałce.
Zaprosimy was do naszego domowego teatru, w którym przedmioty domowego użytku, dokładnie tak jak w świecie dziecięcej wyobraźni, zmieniają się w baśniowe akcesoria. W którym cieszymy się zabawnymi historiami i pełnym zapomnianych słów i związków frazeologicznych językiem.
W którym dorośli przypomną sobie dzieciństwo. A dzieci? Bawią się razem z nami, bo chyba jeszcze nikt im nie powiedział, że poezji nie da się zrozumieć.

Opowiadają i grają: Mirella Gliwińska i Szymon Góralczyk
z grupy Karawana Opowieści

Bilety 15 zł dla dorosłych
10 zł dla dzieci i seniorów
prosimy o REZERWACJE BILETÓW na tarabuk@tarabuk.pl


Księgarnia-kawiarnia Tarabuk
Tarabuk w Teatrze Lalka
Plac Defilad 1
Warszawa Śródmieście
(blisko stacji metra Świętokrzyska)
tarabuk@tarabuk.pl