14 listopada (środa) ~ powieść sensacyjna „2 miliony za Grunwald”

Zapraszamy do Tarabuka w Teatrze Lalka na spotkanie z pisarką Joanną Jodełką z okazji premiery powieści sensacyjnej „2 miliony za Grunwald” opartej na prawdziwej historii ukrycia „Bitwy pod Grunwaldem” Jana Matejki podczas okupacji niemieckiej. To pasjonująca opowieść o wojennych losach tego wielkiego dzieła i o ludziach, którzy gotowi byli go bronić za wszelką cenę.

Księgarnia Tarabuk, ul. Nowy Świat 63 (Warszawa)
14 listopada (środa) godz. 18:30

W spotkaniu wezmą udział:
🔸 Joanna Jodełka (Wydawnictwo W.A.B.)
🔸 Karolina Zalewska (współpracowniczka Muzeum Narodowe w Warszawie i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego)
Prowadzenie:
🔸 Przemysław Poznański (Zupełnie Inna Opowieść)

Robert Ostaszewski o powieści „2 miliony za Grunwald”:
„Kiedy szaleje wojna, ryzykowanie życia, by ocalić obraz, wydaje się szaleństwem. Są jednak tacy, którzy podejmują śmiertelnie niebezpieczną grę o »Bitwę pod Grunwaldem«. W finezyjnej, trzymającej w napięciu do ostatniej strony, powieści sensacyjnej Joanna Jodełka odsłania nieznane oblicze polskiej historii. Trzeba je poznać!”.

Zamów powieść bit.ly/2MilionyZaGrunwald

Joanna Jodełka – polska pisarka związana z Poznaniem, gdzie ukończyła studia na wydziale historii sztuki UAM. Zadebiutowała w 2009 r. powieścią kryminalną „Polichromia. Zbrodnia o wielu barwach”, za którą otrzymała Nagrodę Wielkiego Kalibru, czym przełamała męską hegemonię wśród laureatów. Wydała także m.in. „Grzechotkę”, „Kamyk”, „Kryminalistkę” i „Wariatkę”. W 2017 r. napisała też przewodnik po wielkopolskich kościołach i pałacach „Na ratunek aniołom, diabłom, świętym i grzesznikom”.

Karolina Zalewska – historyczka sztuki, niezależna badaczka. Zajmuje się wojennymi losami obrazów Jana Matejki. Współpracuje z Muzeum Narodowym w Warszawie oraz MKiDN.

Przemysław Poznański – współprowadzi stronę o książkach Zupełnie Inna Opowieść (zupelnieinnaopowiesc.com), były dziennikarz „Gazety Wyborczej”, laureat nagrody Ostrego Pióra. Z wykształcenia rusycysta, autor pracy naukowej o tradycjach groteski w twórczości Michaiła Bułhakowa.