24 marca (sobota) ~ Tarabajanie: Przygody Bucika Flamenco

24 marca (sobota) godz. 12:30

Mirella Gliwińska i Anna Ochman z Karawany Opowieści
zapraszają do Tarabuka w Teatrze Lalka
na interaktywny spektakl słowno-taneczno-muzyczny
dla dzieci od 4 lat

Przygody Bucika Flamenco

Wstęp 15 zł od osoby
rezerwacja biletów na tarabuk@tarabuk.pl

Prawy Bucik Flamenco mieszkał, razem z braciszkiem, w ogromnym magazynie, w Dziale Butów Czerwonych. Nie czuł się tam dobrze. Inne buty śmiały się z niego i dokuczały, że jest taki dziwny i niepraktyczny. Pewnego dnia budzi się w obcym i bardzo dziwnym miejscu, gdzie poznaje różne przedmioty i instrumenty. Jego życie wywraca się do góry nogami! Dotąd bardzo samotny i wyśmiewany, wreszcie ma szansę zdobyć przyjaciół i poczuć się wartościowym i potrzebnym. Ale czy będzie umiał docenić nowych przyjaciół? Czy będzie umiał tę szansę wykorzystać?

Przygody Bucika Flamenco, to interaktywny spektakl słowno – taneczno – muzyczny, przygotowany z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (4 – 8) lat.
Jego celem jest uwrażliwienie na rytm, pokazanie instrumentów, rekwizytów i strojów związanych z flamenco. Nauczenie ich nazw i wyjaśnienie do czego służą.
Nie mniej ważne jest przesłanie płynące z opowieści, że odmienność nie jest wadą, a zaletą. Każdy z nas jest wyjątkowy i ma jakiś talent. Jeśli nauczymy się wzajemnie szanować tę różnorodność i cenić talenty, możemy razem zrobić coś naprawdę wartościowego i wyjątkowego.

Opowiada: Mirella Gliwińska
Tańczy i animuje przedmioty: Anna Ochman
Czas trwania spektaklu ok. 40 min.

Księgarnia-kawiarnia Tarabuk
Tarabuk w Teatrze Lalka
Plac Defilad 1
Warszawa Śródmieście
(blisko stacji metra Świętokrzyska)
tarabuk@tarabuk.pl